Drodzy klienci! Informujemy, że aktualny czas realizacji zamówień produktów LennyLamb wynosi 7 dni. Przepraszamy za utrudnienia!
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Blog

Kominiarki z wełny merino – niezbędnik na wiele sezonów!
Kominiarka na wiosnę, zimę czy jesień to nieoczywisty, a przy tym tak praktyczny wybór nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych. Taki dodatek zastępuje czapkę i szalik, zakrywając jednocześnie nie tylko całą główkę i szyję, ale również górną część plecków i klatki piersiowej. Wszystkie te cechy czynią kominiarki idealną alternatywą dla czapek, szalików i kominów zarówno w przypadku niemowląt, jak i biegających maluchów. Sprawdzają się w połączeniu z kombinezonem, zwykłą kurtką, strojem narciarskim czy śpiworem.
Czytaj więcej
Jaki wpływ ma wełna merino na atopowe zapalenie skóry u dzieci?
Atopowe zapalenie skóry (AZS) to coraz powszechniejsza w krajach wysoko rozwiniętych choroba. Polega ona na specyficznym reagowaniu organizmu na alergeny środowiskowe. Według szacunków, choruje na nie nawet co piąte dziecko w Polsce. Zdecydowana większość przypadków AZS daje objawy przed ukończeniem pierwszego roku życia. AZS to choroba przewlekła, a jej leczenie sprowadza się głównie do łagodzenia objawów (naprawienie uszkodzonego naskórka, odpowiednia pielęgnacja skóry).
Czytaj więcej
5 najlepszych cech wełny merino!
Wełna merino to doskonały materiał, który reguluje temperaturę ciała dziecka. Dzięki runu merynosów, odzież wykonana z wełny merino zapewnia szczelną izolację termiczną. W chłodne dni daje poczucie ciepła i komfortu, a w cieplejsze skutecznie chłodzi skórę i gwarantuje ochronę malucha przed szkodliwym promieniowaniem UV. To idealna opcja dla rodziców pragnących utrzymać odpowiednią temperaturę ciała swojego dziecka bez ryzyka przegrzania.
Czytaj więcej
Chusta do noszenia dziecka - 5 zasad bezpiecznego noszenia
Wielu rodziców decyduje się na noszenie swoich maluchów w chuście. Jest to nie tylko praktyczne, ale także korzystne dla rozwoju dziecka. Jednak noszenie w chuście wymaga odpowiednich środków ostrożności, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo zarówno dla rodzica, jak i dla dziecka. W tym artykule przedstawiamy pięć zasad bezpiecznego noszenia w chuście, które powinny być przestrzegane.
Czytaj więcej
Chustomama radzi: kiedy przyda się chusta do noszenia dziecka?
Ciąża i macierzyństwo to wyjątkowy czas, kiedy każda mama szuka najlepszych rozwiązań dla swojego dziecka. Jednym z nich jest noszenie w chuście, które staje się coraz bardziej popularne. Dzisiaj przyjrzymy się, kiedy chusta do noszenia dziecka może być przydatna. Odkryjemy również korzyści związane z noszeniem dzieci w chuście. Dowiedz się, jakie to proste i wygodne!
Czytaj więcej
Chusta do noszenia dziecka - 7 mitów, których boją się rodzice
Noszenie dziecka w chuście staje się coraz popularniejsze wśród nowoczesnych rodziców. To naturalne i bliskie dla natury podejście do pielęgnacji i opieki nad maluchem. Niestety, istnieje wiele mitów i nieporozumień związanych z noszeniem dziecka w chuście. Mogą odstraszyć potencjalnych zwolenników tej metody, jednak wiele z nich jest niepotrzebnie powielanych. W tym artykule rozwiejemy siedem najpowszechniejszych mitów i wyjaśnimy, dlaczego noszenie dziecka w chuście może być korzystne zarówno dla rodzica, jak i dla malucha.
Czytaj więcej
pixel