Drodzy klienci! Informujemy, że aktualny czas realizacji zamówień produktów LennyLamb wynosi 7 dni. Przepraszamy za utrudnienia!
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Czy warto kupić nosidełko dla dziecka?

2023-06-21
Czy warto kupić nosidełko dla dziecka?

Czy warto kupić nosidełko dla dziecka?

Nosidełko do noszenia dziecka wielu rodzicom nie wydaje się zakupem pierwszej potrzeby. Przecież kiedy rodzi się maluszek, to najważniejszy jest dobry wózek, komfortowe ubranka, pieluszki i wygodne łóżeczko. Gdy jednak dowiadują się więcej o zaletach jego zastosowania, poważnie rozważają jego zakup, ale czy naprawdę warto w nie inwestować? Przyjrzyjmy się bliżej.


Kiedy przydaje się nosidełko do noszenia dziecka?

Przede wszystkim wtedy, gdy mamy nieodkładalne dziecko. Gdy maluch chce być ciągle na naszych rękach i praktycznie z nas nie schodzi. Wtedy nosidełko, najlepiej nosidełko ergonomiczne, będzie dla nas zbawieniem. W takim nosidełku mamy możliwość zapewniania maluszkowi prawidłowej postawy, nawet gdy nosimy je przez dłuższy czas.

Nosidełko może być bezcenną inwestycją dla rodziców, którzy chcą mieć swoje maleństwo blisko siebie podczas codziennych zajęć. Jedną z jego największych zalet jest jego wygoda. Nosidło pozwala rodzicom uwolnić ręce, jednocześnie mając dziecko blisko, ułatwia załatwianie sprawunków, wykonywanie prac domowych lub po prostu spacer po parku. Pozwala również na bardziej intymne doświadczenie więzi z dzieckiem, co może pomóc w kształtowaniu prawidłowego rozwoju emocjonalnego i fizycznego.

 

 

Nosidło ergonomiczne świetnie sprawdzi się, gdy jesteśmy aktywnymi rodzicami. Jeśli planujemy bliższe lub dalsze wędrówki z dzieckiem, to nosidełko będzie super rozwiązaniem. Nie wszędzie mamy możliwość wjechania wózkiem, a czasem staje się on wręcz nieporęczny. Są również miejsca, gdzie z wózkiem po prostu nie wolno wjeżdżać. Wtedy nosidełko sprawdzi się nam idealnie. Wystarczy, że włożymy malucha do nosidełka i możemy ruszać przed siebie. 

Czasami, gdy poruszamy się w przestrzeni miejskiej, nie wszystkie punkty są przystosowane do przemieszczania się z wózkiem. Strome schody, wąskie przejścia, brak możliwości pozostawienia i zabezpieczenia wózka sprawiają, że czasami odkładamy nasze wyjście. Jeśli natomiast weźmiemy ze sobą nosidło, wówczas wszystkie te przeszkody przestają dla nas istnieć. 

Za ten zakup podziękuje nam również nasz kręgosłup, ponieważ im ciężar jest bliżej naszego środka ciężkości, tym mniej go obciążamy. Nosidełko sprawia również, że "trzymamy się prosto" więc nie fundujemy sobie dodatkowych "krzywizn". Nosidełko może zatem pomóc złagodzić wysiłek związany z noszeniem rosnącego dziecka przez dłuższy czas.

 

Czy nosidło do noszenia dzieci jest drogie?

Najczęstsza odpowiedź brzmi "to zależy". Porządne, wysokiej jakości nosidełka nie są tanie, jednak jest to jakość, za którą warto zapłacić.

Dobre nosidła są wykonane z bezpiecznych, naturalnych materiałów. Najczęściej jest to 100% bawełna, lecz zdarza się również len czy bambus. Są zgodne z normami dotyczącymi szycia nosideł i posiadają odpowiednie certyfikaty.

Warto zainteresować się nosidłami producentów, którzy specjalizują się w szyciu nosideł. Są to na przykład Kavka, LennyLamb, Little Frog, QUSYZaffiro czy Marsupi. Nosidełka tych firm mają najczęściej dwuletnią gwarancję, a ponieważ są to polscy producenci, nie ma problemu w przypadku, gdyby zdarzyła się reklamacja. 

Najlepiej zakupić nowe nosidełko. W innym wypadku nie mamy pewności, że było ono prawidłowo użytkowane i jak długo oraz jak bardzo intensywnie było wcześniej noszone. Zawsze jednak możemy później odsprzedać nosidło i odzyskać część zainwestowanych funduszy. 

Nosidełka QUSY

Jakie nosidło dla dziecka wybrać?

Oferta, z jaką spotkamy się na rynku, gdy szukamy najlepszego nosidełka dla naszego malucha, jest ogromna. Nosidła są dostępne w szerokiej gamie wzorów i kolorów, a producenci prześcigają się w oferowaniu nam innowacyjnych rozwiązań.

Jednak dokonując wyboru, przede wszystkim koniecznie musimy zwrócić uwagę, by nosidełko, które wybieramy, było nosidełkiem ergonomicznym. To bardzo ważne, ponieważ tylko takie nosidło zapewni naszemu dziecku prawidłową postawę i nie zrobi mu krzywdy. Nosidło ergonomiczne charakteryzuje szeroki panel, jest to część materiału, które dziecko ma na plecach i pod pupą. Dzięki takiemu panelowi nóżki malucha nie zwisają, co obciążałoby jego biodra, krocze i kręgosłup.

W nosidle o szerokim panelu ciało dziecka zachowuje jak najbardziej fizjologiczną pozycję, a jego kręgosłup jest prawidłowo zaokrąglony.

Ważne jest również, by nosidełko było regulowane. Jest to takie nosidło, które dzięki specjalnemu systemowi rzepów i pasków ma możliwość dopasowania do wieku i wagi dziecka. 

Można powiedzieć, że jest to nosidło, które rośnie razem z dzieckiem. Kiedy dziecko zaczyna "wyrastać" nam z nosidełka wystarczy, że rozszerzymy i podniesiemy panel, a nosidełko nadal będzie idealnie pasować na naszego malucha. 

Kiedy wybrane nosidełko jest już w naszych rękach, koniecznie pamiętajmy o zapoznaniu się z instrukcją obsługi, aby w pełni wykorzystać możliwości nosidła i by długo cieszyć się frajdą, jaką daje bliskość z dzieckiem w nosidełku.

Ogólnie rzecz biorąc, nosidełko może być inwestycją wartą uwagi dla rodziców, którzy chcą być blisko swojego maleństwa podczas codziennych zajęć. Dzięki wygodzie, wszechstronności i bezpieczeństwu nosidełko może zapewnić wiele korzyści zarówno dziecku, jak i opiekunowi. Więc czy warto? To zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji – ale dla większości rodziców odpowiedź brzmi: TAK!

Nosidła ergonomiczne LennyLamb

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2023

Polecane

pixel