- • gra edukacyjna
- • zapakowana w poręczne pudełko
- • świetnie sprawdzi się jako pomysł na prezent
Gra edukacyjna Świat przyjaźni sprawi, że pomożemy zwierzakom zbudować ich własne nowe domki i jednocześnie się pobawimy! Gra przeznaczona jest dla 2-4 osób w wieku od 4 do 8 lat.
Zadaniem uczestnika gry jest zbudowanie jak największej liczby domków składających się z 3 poziomów: parter, piętro i poddasze. Na początku rzucamy kostką z obrazkami części domów, aby wylosować element domu. Następnie kręcimy strzałką na kole poleceń do wykonania. Jest 6 wariantów działań: 1. pole różowe - pozostaw wylosowany za pomocą kostki element do budowy domu dla siebie, aby móc go wykorzystać do budowy, 2. pole fioletowe - oddaj wylosowaną część jakiemukolwiek z graczy, 3. pole pomarańczowe - zwróć element do ogólnego stosu elementów do budowy domków, 4. pole żółte - zostawiasz element dla siebie i możesz dobrać jeszcze jeden, 5. pole zielone - jeśli chcesz możesz zamienić wylosowany właśnie element, na inny, lepszy dla Ciebie, 6. pole niebieskie - wykonaj jedno z zadań na fiszkach i pozostaw dla siebie element. Ponadto w komplecie znajdują się specjalne fiszki z niezwykłymi i zabawnymi zadaniami do wykonania. Gracz losuje jedną fiszkę, czyta samodzielnie lub pomaga mu inna osoba, jakie to zadanie i je wykonuje. Jeśli gracz wylosuje element domu z obrazkiem złotej monety, bierze dla siebie monetę ratunkową. Wówczas, jeśli wylosuje na kole ze strzałką zadanie, którego wykonać nie chce - może ją wykorzystać i nie wykonywać polecenia z koła. W grze jest tylko 6 takich monet. Rzucajcie kostką po kolei, wykonujcie zadania i polecenia. Układajcie kompletne domki. Gra kończy się, gdy na jednym ze stosów skończą się elementy domków. Zwycięża ten, kto ułoży najwięcej 3-elementowych, pełnych domów.
Zalety:
- ćwiczy koncentrację i wyobraźnię;
- świetnie sprawdzi się jako pomysł na prezent;
- zapewnia zabawę na długie wieczory.
Wiek: 4+
Roter Kafer jest producentem gier planszowych i zabawek edukacyjnych dla dzieci. Cała ich działalność bazuje na trzech podstawowych zasadach: unikalność, technologiczność, jakość.