Drodzy klienci! Informujemy, że aktualny czas realizacji zamówień produktów LennyLamb wynosi 7 dni. Przepraszamy za utrudnienia!
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Aktualności

Domowe zabawy na deszczowe popołudnia!

Jesień to okres, kiedy pogoda nas nie rozpieszcza, dlatego wolimy zostać w domu i zorganizować sobie rozrywkę na własną rękę. Niestety nie jest łatwo zagospodarować czas dzieci, które szybko się nudzą, a jeszcze połączyć zabawę z nauką, to już w ogóle wyzwanie. Dlatego w poniższym tekście zostały zgromadzone kreatywne zabawy walorem edukacyjnym. Koniecznie trzeba się z nimi zapoznać!

Czytaj więcej
Jak zadbać o ciepło tej zimy?
Długoterminowe, niekorzystne prognozy pogody na nadchodzącą zimę, budzą obawy i niepokój całego społeczeństwa. Groźna sytuacja geopolityczna na świecie, wojna u sąsiadów, to wszystko potęguje nasze obawy. Kryzys paliwowy, wbrew zapewnieniom rządu, dotknie każdą polską rodzinę. Niestety na cenę i dostępność opału nie mamy wpływu. Musimy więc podjąć wszystkie możliwe kroki, by racjonalnie  gospodarować tym, co mamy.
Czytaj więcej
3 najlepsze domowe sposoby na przeziębienie!
W ubiegłym sezonie jesienno – zimowym nie ominęło nas przeziębienie, grypa ani zapalenie oskrzeli. Zapewne było to związane z posłaniem córki do przedszkola, bo jak wieść gminna niesie, pierwszy rok trzeba odchorować.
Jest to czas kiedy dziecko spotyka się z bakteriami i wirusami, z którymi do tej pory nie miało styczności. Ma to swoje dobre strony, ponieważ organizm nabiera odporności, natomiast niestety są i te złe, permanentnie chore dziecko i wieczne wizyty u lekarza, gdzie czekając w poczekalni zastanawiam się, czy z przychodni wyjdziemy zdrowsi, czy złapiemy coś jeszcze.
Czytaj więcej
TOP 5 gier dla dzieci!

Gry edukacyjne to doskonały sposób na spędzanie z czasu z dzieckiem. Obecnie na rynku możesz znaleźć gry dla dzieci w każdym wieku o różnym stopniu trudności. Jeśli dobrze dobierzesz grę do zainteresowań i możliwości Twojej pociechy, to na pewno chętnie będzie wybierała właśnie taki rodzaj aktywności. Dlatego dzisiaj zaprezentujemy Ci ranking TOP 5 gier, które warto kupić dziecku. 

Czytaj więcej
Dlaczego warto mieć w domu olejek eukaliptusowy?
Właściwości olejków eterycznych są znane i cenione od lat. Wykorzystywane w aromaterapii zarówno dorosłych, jak i dzieci mogą przynieść ulgę podczas przeziębienia i nie tylko. Jednym z bardziej znanych jest olejek eukaliptusowy, który ma szerokie zastosowanie, dlatego cieszy się tak dużą popularnością.
Czytaj więcej
Jak chronić słuch dziecka? O hałasie i słuchawkach wygłuszających

W świecie pełnym technologii uniknięcie hałasu jest bardzo trudne. Ilość docierających do dziecka dźwięków każdego dnia może mieć negatywny wpływ na jego rozwój.
Warto zadbać o słuch dziecka, zwłaszcza gdy wiemy, że hałas z otoczenia będzie większy niż ten docierający z dźwięków codziennego życia. Pomogą Ci w tym słuchawki wygłuszające od EciPeci!

Czytaj więcej
Boraks- ekologiczny środek czyszczący

Boraks z chemicznego punktu widzenia jest nieorganicznym środkiem chemicznym, który tworzy bezbarwne kryształy rozpuszczalne w wodzie. Bywa składnikiem kosmetyków, jest stosowany jako lekarstwo w medycynie alternatywnej. Jednak dzisiaj chcielibyśmy zwrócić uwagę na jego  zastosowanie w ekologicznym gospodarstwie domowym. Oto dziesięć najlepszych zastosowań boraksu, które polecamy dla wszystkich tych, którzy chcą postawić na ekologiczne środki czystości.

Czytaj więcej
Poznaj moc kwasku cytrynowego!
Kwasek cytrynowy jest produktem bardzo uniwersalnym. To produkt w pełni naturalny - występuje głównie w cytrynach, ale także w innych owocach. Kwasek, który można kupić w sklepie jest pozyskiwany w sposób sztuczny. Czym właściwie jest kwasek cytrynowy? To organiczny związek związek chemiczny z grupy hydroksykwasów karboksylowych, który wygląda jak biały proszek.
Jak możesz zastosować kwasek cytrynowy w domu? Czytaj dalej!
Czytaj więcej
Wyprawka dla przedszkolaka - postaw na sprawdzone pozycje!

 

Wyprawka dla przedszkolaka to ważna rzecz- zarówno dla rodzica, jak i dla dziecka. Pierwszy dzień w nowym miejscu, z nowymi dziećmi i nową "ciocią" zawsze jest stresujący dla każdej ze stron. Aby stresu było mniej, najlepiej zawczasu pomyśleć o solidnej i praktycznej wyprawce.
Czytaj więcej
pixel