Drodzy klienci! Informujemy, że aktualny czas realizacji zamówień produktów LennyLamb wynosi 7 dni. Przepraszamy za utrudnienia!
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2022-04-28

Zabawki muzyczne- dlaczego warto?

 

Zabawki muzyczne zaliczamy do grupy zabawek edukacyjnych, ponieważ mają one bardzo pozytywny wpływ na zdrowy rozwój małego człowieka. Często są to jednocześnie bezpieczne, ekologiczne zabawki drewniane, które posłużą maluchowi przez wiele lat.
Od pierwszych tamburynów, poprzez bębenki, aż po ksylofon pozwalający na tworzenie pierwszych, przyjemnych dla ucha melodii - instrumenty muzyczne dla dzieci mogą kształtować umysł malucha już od najmłodszych lat.

Dlaczego warto podawać swoim pociechom takie zabawki? 

 

 

 

 

 

Jak zabawki muzyczne wpływają na rozwój dziecka? 

 

Zabawki-instrumenty muzyczne wspierają zarówno fizyczny, jak i psychiczny rozwój dziecka. Pozwalają doskonalić koordynację oko-ręka i zdolności manualne małego człowieka poprzez uderzanie, potrząsanie, pociąganie... Działają terapeutycznie, pozwalając maluchom zrelaksować się i odprężyć. Korzystanie z nich do tworzenia muzyki uczy cierpliwości i koncentracji na obranym zadaniu. Jednocześnie zabawki muzyczne pobudzają wyobraźnię i wspierają kreatywność.

Chociaż na początku może się wydawać, że komponowana przez malucha muzyka nie brzmi najlepiej, to jednak każdy słyszany dźwięk rozwija wrażliwość muzyczną małego człowieka i pomaga obudzić drzemiącą w dziecku miłość do muzyki.

W przyszłości prawdziwa nauka gry na instrumencie będzie natomiast czymś, co dodaje pewności siebie. Możliwość doskonalenia własnej pasji sprawi natomiast, że młody człowiek łatwiej znajdzie "swoje miejsce na ziemi" i ucieczkę od trudów codzienności.
 

 

 

 

  

Najlepsze zabawki muzyczne - propozycje dla mniejszych i większych muzykantów 

 

Drewniane instrumenty to świetny pomysł na prezent dla malucha, który ukończył 12. miesiąc życia. Najmniejszym muzykom poleca się między innymi "łatwe w obsłudze" tamburyny, które po uderzeniu wydają przyjemne dźwięki, pobudzające zmysł słuchu.

Dla nieco starszych dzieci warto wybrać kolorowy ksylofon - źródło niskich i wysokich tonów, które można wydobyć z pomocą dedykowanych pałeczek.

Dla starszaków, czyli muzykantów, którzy ukończyli już 3 rok życia, poleca się między innymi:

  • drewniane janczary wyposażone w dzwoneczki, którymi można potrząsać i uderzać o wnętrze dłoni,

  • kolorowe kastaniety, bardzo łatwe w użyciu i zachęcające do zabawy swoim wesołym kształtem,

  • bębenek z naturalnych materiałów.

 

 

 

 

 

 

 

Zabawki muzyczne to także kazoo, gwizdki, tamburyny i wszelkie inne proste przedmioty, które emitują dźwięki. Ich różnorodność sprawia, że dziecko może otaczać się nutami, zanurzając się coraz głębiej w muzycznym świecie, który "łagodzi obyczaje" i rozwija kreatywność na wiele sposobów.

Takie zabawki są trwałe i proste w użyciu, dzięki czemu na swój własny sposób radzą sobie z nimi nawet niemowlęta. Dużą zaletą drewnianych zabawek muzycznych jest także ich trwałość, bezpieczeństwo użytkowania i świetna cena. Niedroga i solidna zabawka posłuży maluchowi latami i z pewnością uszczęśliwi później jeszcze nie jedno dziecko.  

 

 

 

 

 

 

 


 

pixel