Drodzy klienci! Informujemy, że aktualny czas realizacji zamówień produktów LennyLamb wynosi 7 dni. Przepraszamy za utrudnienia!
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2022-01-31

Zabawki kontrastowe i sensoryczne- dlaczego warto?

Czy wiesz jakie znaczenie dla rozwoju dziecka ma stymulacja jego zmysłów? Pobudzenie do pracy wzroku, słuchu i dotyku wpływa korzystnie na ogólny rozwój małego człowieka. Przede wszystkim na prawidłowy rozwój jego układu nerwowego. Pobudzenie zmysłów możliwe jest dzięki odpowiednim kolorom, dźwiękom i teksturom, z pomocą których malec poznaje świat. Jak wesprzeć ten rozwój? Oczywiście z pomocą zabawek sensorycznych i kontrastowych!

 

 

 

 

 


Czym są zabawki sensoryczne?

 

Zdrowy rozwój dziecka zależy w głównej mierze od rodzica. Jeśli dajesz dziecku zabawki, musisz dopilnować, aby były one dostosowane do jego poziomu rozwojowego.

Na początek idealne są zabawki sensoryczne, czyli takie, które pobudzają zmysły. Elementy grzechotek stymulują słuch, kontrastujące kolory wzrok, a różne tekstury materiałów zmysł dotyku. Dzięki temu mózg malucha pobudzany jest do intensywnego rozwoju, ale jednocześnie nie ulega tak zwanemu przestymulowaniu.
W taki sposób na dziecko działają zabawki grające, świecące. Poza tym przedmiot, który intryguje malucha, zachęca go także do aktywności. Motoryka dzieci kształtuje się podczas przekładania zabawek z rączki do rączki czy obracania ich między paluszkami.

To kolejny powód, dla którego warto zainwestować w odpowiednie akcesoria sensoryczne czy kontrastowe do łóżeczka czy wózka. 

 


 

 

 

 

Dlaczego na początek dobre są zabawki kontrastowe?    

 

Czy wiesz, jak rozwija się wzrok dziecka? Początkowo maluchy widzą tylko zarys przedmiotów położonych blisko, najlepiej na peryferiach zasięgu wzroku. Rozróżniają tylko odcienie szarości, dlatego najlepszym stymulantem rozwoju prawidłowego widzenia są dla nich zabawki kontrastowe, czyli biało-czarne.

 

 

 

 

 

 

 

Z czasem dzieci widzą coraz lepiej, ostrzej, dalej. Dostrzegają tez więcej kolorów-najpierw czerwień, potem zieleń, niebieski i żółty. Właśnie dlatego tak dużą popularnością cieszą się zabawki sensoryczne czarno-białe i trójkolorowe: biało-czarno-czerwone. Takie grzechotkizawieszki czy książeczki są jedynymi akcesoriami, które mogą wesprzeć rozwój dziecka już od pierwszych tygodni życia.

Zabawka kontrastowa to zatem najlepszy wybór na początek Waszej wspólnej przygody.  

 

 


 

  

 

 

 

 

 

 

 


 

Polecane

LULLALOVE Kontrastowa Zabawka Sensoryczna MR B Cutie - Zośka

LULLALOVE Kontrastowa Zabawka Sensoryczna MR B Cutie - Zośka

43,00 zł bruttoNajniższa cena z 30 dni przed obniżką34,40 zł brutto
pixel