Drodzy klienci! Informujemy, że aktualny czas realizacji zamówień produktów LennyLamb wynosi 7 dni. Przepraszamy za utrudnienia!
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2021-04-19

Tydzień Pieluchy Wielorazowej - dlaczego warto wielopieluchować?

Tydzień Pieluchy Wielorazowej to akcja, która jest organizowana już po raz szósty. Tworzy ją społeczność rodziców, którzy korzystają z wielopieluchowania. Wydarzenie odbywa się online i cieszy się sporym zainteresowaniem. W dzisiejszych czasach pieluchowanie dziecka jest czymś więcej, niż tylko wyzwaniem ekologicznym. Z czym wiąże się to pojęcie? Jakie zalety ma wielopieluchowanie? 

 

Pieluchowanie wielorazowe jest uznawane za wyraz odpowiedzialności ludzi za stan środowiska, które zostanie przekazane kolejnym pokoleniom. Wielorazowa pielucha jest alternatywą dla jedorazowego pampersa. Z takiej metody korzystały nasze babcie i mamy, a teraz wraca ona do łask. Tydzień pieluchy Wielorazowej został stworzony z misją i zaangażowaniem rodziców. Wskazywane są zalety korzystania z wielopieluchowania i powrotu do dobrych czasów, gdzie taka opcja była na porządku dziennym. Celem jest wspólne poszerzanie świadomości ekologicznej i promowanie zero waste


 

 

Dlaczego warto wielopieluchować?

 

Rodzice korzystający z pieluchowania wielorazowego z każdej strony słyszą pytania, dlaczego warto. Okazuje się, że pieluchy wielorazowe mają wiele zalet. Są dobierane w celu komfortu malucha, jego zdrowia i zachowania ekologii. Najważniejszym aspektem jest zdrowie dziecka, które dla każdego rodzica jest bardzo ważne. Jednorazowe pampersy są tworzone z chemicznych substancji, barwników i klejów, które mogą powodować dyskomfort u malucha. Zdarza się również, że po pieluszkach jednorazowych dzieci mają odparzenia lub liczne wysypki.


Dlaczego warto stosować pieluchowanie wielorazowe?

 

Wśród zalet pieluch wielorazowych wymienić warto:

 

- Wykorzystanie bezpiecznych i atestowanych materiałów, takich jak bawełna, len, bambus, konopie, biobawełna, wełna, pul. Na uznanie zasługuje paroprzepuszczalność, która wiąże się z przechodzeniem powietrza przez materiał.

- Aspekt ekologiczny - nasza ziemia dzięki temu jest czystsza, gdyż nie produkujemy aż tylu odpadów

- Dostępność - wielorazowe pieluchy kupimy raz i korzystamy z nich przez niemalże cały okres pieluchowania dziecka. 

- Oszczędność kosztów - kwestie finansowe zachęcają do skorzystania z takiego rozwiązania. Zestaw wielorazowych pieluch kosztować nas będzie znacznie mniej niż ciągłe kupowanie jednorazowych pampersów. 

- Zachowanie estetyki - już od dłuższego czasu wybierać możemy wśród ciekawych pieluch wielorazowych z różnymi grafikami. Dzięki temu cieszymy oko rodziny, jak i lekarzy podczas wizyt kontrolnych. 


 


 

pixel