Drodzy klienci! Informujemy, że aktualny czas realizacji zamówień produktów LennyLamb wynosi 7 dni. Przepraszamy za utrudnienia!
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2022-09-12

Poznaj moc kwasku cytrynowego!

 

Kwasek cytrynowy jest produktem bardzo uniwersalnym. To produkt w pełni naturalny - występuje głównie w cytrynach, ale także w innych owocach. Kwasek, który można kupić w sklepie jest pozyskiwany w sposób sztuczny. Czym właściwie jest kwasek cytrynowy? To organiczny związek związek chemiczny z grupy hydroksykwasów karboksylowych, który wygląda ma formę białego proszku.

Jak możesz zastosować kwasek cytrynowy w domu? Czytaj dalej!

 

 

 

 

1. Odkamienianie czajnika

 

Chyba najbardziej znanym zastosowaniem kwasku cytrynowego, którego nie można pominąć w tym zestawieniu, jest odkamienianie czajnika. To bardzo prosty, a co ważne naturalny i niedrogi sposób. Wystarczy wsypać 3-4 łyżeczki kwasku do czajnika i zalać odrobiną wody. Następnie całość zagotować i zostawić na 15 minut. Po upływie tego czasu całość wylać i kilka razy wypłukać czystą wodą. Sposób ten może być wykorzystywany zarówno dla czajników elektrycznych i tradycyjnych jak i dla zwykłych garnków lub innych naczyń, w których zebrał się kamień.

 

 

 

 

2. Czyszczenie armatury łazienkowej

 

Przy pomocy kwasku cytrynowego możemy oczyścić różnego rodzaju powierzchnie. Świetnie sprawdza się w sprzątaniu łazienki. Do umycia wanny lub umywalki możemy użyć właśnie kwasku, wystarczy stworzyć roztwór z wodą. Do 100 ml wody dodajemy łyżeczkę substancji i dokładnie mieszamy, następnie spryskujemy wannę czy umywalkę. Pryskaną powierzchnię zostawiamy na 2 minuty, a następnie czyścimy ściereczką i spłukujemy wodą. 

 

 

 

 

 

 

 

3. Usuwanie zabrudzeń z dłoni

 

Silnie ubrudzone ręce po orzechach włoskich, burakach czy smarze można wyczyścić tym środkiem. W tym celu należy go wcierać w dłonie. Kwasek jest bezpieczny - nie działa drażniąco na skórę, jednak w przypadku skaleczeń lub uszkodzeń skóry trzeba uważać, ponieważ może podrażnić rany.  

 

 

4. Czyszczenie biżuterii

 

Ten ekologiczny środek sprawdzi się również znakomicie do czyszczenia biżuterii ze srebra. W tym celu należy przygotować roztwór z 150 ml wody i 1 łyżeczki kwasku, następnie moczyć w nim zabrudzoną srebrną biżuterię przez kilka minut. Następnie wypłukać wodą i oczyścić ściereczką. 

 

 

 

5. Pranie

 

Kwasek cytrynowy można tez wykorzystać do czyszczenia pralek, co pozwoli na utrzymanie świeżego zapachu i pozbycia się kamienia. Wystarczy nasypać do pralki kilka łyżeczek kwasku i włączyć krótki program prania. Środek można wykorzystywać do prania ubrań. Świetnie radzi sobie radzi z plamami. Kwasek cytrynowy ma również właściwości wybielające, dlatego polecamy używać go właśnie do białych tkanin. 

 

 

 

 

6. Czyszczenie kuchenki mikrofalowej

Kwasek cytrynowy poradzi sobie znakomicie z brudną mikrofalówką. Zwykłą miseczkę należy wypełnić do połowy wodą, wsypać 3 łyżeczki kwasku, wymieszać i wstawić do kuchenki mikrofalowej. Następnie uruchomić urządzenie na 3 min. Po upływie tego czasu zabrudzenia łatwo zejdą przy przecieraniu ściereczką, co pozwoli zaoszczędzić czas na szorowanie zaschniętego jedzenia.

 

 

Kwasek cytrynowy od BoEco

 

W MamaZen znajdziesz kwasek cytrynowy w solidnym opakowaniu, które zawiera 1 kg środka do ekosprzątania. Po żużyciu możesz dokupić opakowanie uzupełniające.
Kwasek cytrynowy to ekologiczny środek czystości, który musi znaleźć się w Twoim domu!

 

 

pixel