Drodzy klienci! Informujemy, że aktualny czas realizacji zamówień produktów LennyLamb wynosi 7 dni. Przepraszamy za utrudnienia!
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2022-12-14

O certyfikatach dla ManyMonths słów kilka...

 

Każdy, kto zakupił produkt ManyMonths zapewne zauważył, że na etykiecie znajdują się adnotacje dotyczące certyfikatów GOTS oraz OEKO-TEX® Standard 100. Pokażę Wam dzisiaj co podane certyfikaty znaczą i jak możecie to sprawdzić!

 

 Szwalnia certyfikowana przez GOTS

 

GOTS

GOTS, czyli Global Organic Textile Standard to certyfikat, który gwarantuje,
że certyfikowane wyroby zostały wyprodukowane z poszanowaniem środowiska naturalnego oraz praw pracowników.

Jak podaje producent Nasza szwalnia to certyfikowana przez GOTS, ekologiczna, skandynawska firma założona w 2004 roku, która przoduje w etycznej produkcji tekstyliów. Bardzo ściśle współpracujemy z naszymi koordynatorami w szwalni i zwykle komunikujemy się z nimi każdego dnia w biurze przez e-mail i Skype przez cały rok. Wszyscy zatrudnieni pracownicy ukończyli 21 lat, ich dzień pracy trwa 8 godzin, a ich wynagrodzenie jest wyższe o 20% w porównaniu z lokalną sytuacją zarobkową. Ponadto, posiadają ubezpieczenie zdrowotne, 3 miesiące urlopu macierzyńskiego opłacanego przez przedsiębiorstwo, brak obowiązkowych nadgodzin oraz minimum 6 pełnych dni wolnych w miesiącu.

W szwalni codziennie serwowany jest pożywny lunch, bardzo również dba się o środowisko pracy- maszyny są nowoczesne i na bieżąco kontrolowane,
a pomieszczenia są często sprzątane.

 

 

 OEKO-TEX® Standard 100

 

 

Jeśli produkt posiada oznaczenie STANDARD 100, możesz być pewien, że każdy element tego artykułu, czyli każda nić, guzik i inne akcesoria, został przebadany na obecność szkodliwych substancji, dzięki czemu artykuł jest nieszkodliwy dla zdrowia ludzkiego. Test jest przeprowadzany przez niezależne instytuty partnerskie OEKO-TEX® na podstawie obszernego katalogu kryteriów OEKO-TEX®.

W teście biorą pod uwagę liczne substancje regulowane i nieregulowane (!), które mogą być szkodliwe dla zdrowia człowieka. W wielu przypadkach wartości graniczne dla STANDARD 100 wykraczają poza wymagania krajowe i międzynarodowe.

Certyfikat OEKO-TEX® Standard 100 dla produktów ManyMonths możecie sprawdzić TUTAJ. Poniższa grafika prezentuje informacje na temat kwalifikacji tych produktów.  

 

 

Numer certyfikatu znajdziecie na każdym opakowaniu!

 

 

 

 

 

Polecane

pixel