Drodzy klienci! Informujemy, że aktualny czas realizacji zamówień produktów LennyLamb wynosi 7 dni. Przepraszamy za utrudnienia!
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Nosidło ergonomiczne — wygodne rozwiązanie dla rodziców i dzieci

2023-06-26
Nosidło ergonomiczne — wygodne rozwiązanie dla rodziców i dzieci

Nosidło ergonomiczne — wygodne rozwiązanie dla rodziców i dzieci

Noszenie dziecka w nosidle jest praktykowane od dawien dawna i stało się popularnym sposobem dbania o bliskość, komfort i bezpieczeństwo maluszka. Współczesne nosidła ergonomiczne są doskonałym rozwiązaniem, które zapewniają wygodę zarówno rodzicom, jak i dziecku. W tym artykule przyjrzymy się bliżej, czym jest nosidło ergonomiczne, jakie korzyści niesie dla jego użytkowników i dlaczego warto wybrać właśnie ten rodzaj.

Jak jest zbudowane nosidło ergonomiczne?

Nosidełko ergonomiczne to rodzaj nosidła, które zostało zaprojektowane z myślą o bezpiecznym i wygodnym noszeniu dziecka. Odróżnia się od tradycyjnych nosidełek tym, że zapewnia prawidłową pozycję dziecka, dbając o jego rozwijające się ciało. Podczas korzystania z nosidła ergonomicznego, maluszek jest prawidłowo podparty i utrzymuje naturalną krzywiznę kręgosłupa oraz prawidłowe ułożenie bioderek.

Prawidłowe ułożenie w nosidełku

Jedną z cech nosideł ergonomicznych jest również odpowiednie rozłożenie ciężaru dziecka na rodzica. Tak, by również dla niego było ono ergonomiczne, a noszenie dziecka nie było uciążliwe. W przeciwieństwie do nieergonomicznych nosideł, które obciążają przede wszystkim ramiona i szyję, nosidła ergonomiczne rozkładają wagę równomiernie na plecy i biodra noszącego. To znacznie zmniejsza obciążenie ciała rodzica i zapewnia większy komfort noszenia.

Fizjologiczna pozycja dziecka w nosidełku ergonomicznym

Bardzo ważną kwestią jest również prawidłowe ułożenie nóżek i bioderek dziecka w nosidełku. W nosidle ergonomicznym maluszek ma uniesione kolanka na poziomie bioder, tworząc tzw. "M" lub "M" odwrócone. Taka pozycja zapewnia optymalne wsparcie dla bioder i kręgosłupa dziecka, minimalizując ryzyko ewentualnych problemów rozwojowych. 

Prawidłowa pozycja dziecka w nosidełku

Rodzaje nosideł ergonomicznych

Nosidła ergonomiczne są dostępne w różnych rodzajach i konfiguracjach, aby odpowiedzieć na indywidualne potrzeby rodziców i preferencje noszenia.

Najprostsze w użyciu są nosidła ergonomiczne klamrowe. Do ich założenia wystarczy zapiąć pas na biodrach, ułożyć malucha w nosidełku , nałożyć pasy naramienne i zapiąć klamerkę na plecach. Szybkość i prostota obsługi sprawiają, że są najczęściej wybieranymi nosidełkami. 

Kolejnym rodzajem są nosidełka ergonomiczne hybrydowe, w których klamra znajduje się tylko na pasie, natomiast pasy naramienne są wiązane. Jest to świetne rozwiązanie, gdy dziecko noszą osoby o różnej posturze, ponieważ od razu przy zakładaniu możemy wyregulować pasy. 

Ciekawym rozwiązaniem są również nosidła typu Onbuhimo. To nosidełka przeznaczone dla starszych dzieci od 6. miesiąca życia. Nie posiadają one pasa biodrowego, a zakłada się je tylko na ramiona. Natomiast specjalna konstrukcja pewnie i bezpiecznie podtrzymuje malucha w nosidle. Są one bardzo lekkie i bez problemu można je schować np. do torebki.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie nosidła ergonomicznego? 

Jeśli chcesz kupić nosidło ergonomiczne, istnieje kilka aspektów, na które warto zwrócić uwagę. Przede wszystkim, upewnij się, że nosidło posiada odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa, takie jak np. norma ASTM F2236 lub europejskie normy bezpieczeństwa EN 13209-2. 

Wybierz nosidełko sprawdzonego producenta, który posiada wieloletnie doświadczenie w szyciu nosideł i "wyrobioną" markę. Polecamy przede wszystkim nosidła takich firm jak: Kavka, LennyLambLittleFrog, Marsupi, Zaffiro, QUSY czy Tula.

Ponadto zwróć uwagę na regulację rozmiaru. Wybierz te, które jest zgodne z wiekiem Twojego dziecka. Większość nosidełek jest obecnie regulowanych, więc zapoznaj się z przedziałem wiekowym, dla jakiego nosidełko jest dedykowane.

Wygodę i komfort noszenia zapewniają również materiały, z których wykonane jest nosidło. Zdecydowanie polecamy nosidełka uszyte z naturalnych materiałów takich jak  bawełna, bambus, czy len. Unikaj nosideł uszytych ze sztucznych materiałów, ponieważ będą one grzały i Ciebie i malucha. Są to materiały nieoddychające, więc łatwo się w nich spocić, szczególnie w cieplejsze dni. Mogą również obcierać dziecko i maluch może nie chcieć być w nich noszony. 

Zatem, dlaczego warto wybrać właśnie nosidło ergonomiczne?

Nosidła ergonomiczne to nie tylko wygodne i bezpieczne rozwiązanie, ale także sprzyjające więzi między rodzicem a dzieckiem. Noszenie maluszka w nosidle umożliwia bliski kontakt, który korzystnie wpływa na emocjonalne i fizyczne dobro dziecka. Dodatkowo nosidło ergonomiczne daje rodzicom swobodę wykonywania codziennych czynności, jednocześnie trzymając dziecko blisko.

Nosidło ergonomiczne to innowacyjne rozwiązanie, które zapewnia wygodę i bezpieczeństwo zarówno rodzicom, jak i dziecku. Poprzez prawidłowe ułożenie ciała maluszka i równomierne rozłożenie ciężaru, nosidła ergonomiczne minimalizują obciążenie rodzica i chronią rozwijający się ciało dziecka ze szczególnym uwzględnieniem kręgosłupa i bioder dziecka. 

Przed zakupem nosidła ergonomicznego, zalecamy dokładne zapoznanie się z dostępnymi opcjami na rynku i wybór odpowiedniego modelu dla siebie i swojego dziecka. Pamiętaj, że wybór nosidła ergonomicznego to inwestycja w wygodę i dobro Twoje i Twojego maluszka.

Nosidła ergonomiczne LennyLamb

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2023

Polecane

pixel