Drodzy klienci! Informujemy, że aktualny czas realizacji zamówień produktów LennyLamb wynosi 7 dni. Przepraszamy za utrudnienia!
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2022-09-22

Jak chronić słuch dziecka? O hałasie i słuchawkach wygłuszających

W świecie pełnym technologii uniknięcie hałasu jest bardzo trudne. Ilość docierających do dziecka dźwięków każdego dnia może mieć negatywny wpływ na jego rozwój.

Warto zadbać o słuch dziecka, zwłaszcza gdy wiemy, że hałas z otoczenia będzie większy niż ten docierający z dźwięków codziennego życia. Pomogą Ci
w tym słuchawki wygłuszające od EciPeci!

 

 

 

 

 

Negatywny wpływ hałasu na rozwój dziecka

 

 

Niestety niewiele się mówi o negatywnym wpływie hałasu na rozwój dziecka.
To duży błąd, ponieważ mózg charakteryzuje się największą aktywnością w ciszy.

Warto więc dbać, aby cichych chwil w życiu dziecka było jak najwięcej.

Dzieci, które przeciążone są hałasem, stają się rozdrażnione, nerwowe, płaczliwe
i agresywne. Hałas można określić mianem typowego stresora biologicznego. Jest on niebezpieczny i negatywnie wpływa na pracę mózgu i rozwój dzieci. Dzieci już w łonie matki mogą wykazywać niepokój związany z hałasem. Po urodzeniu, im dziecko mniejsze i młodsze, tym jego wrażliwość na głośne dźwięki, jest coraz większa.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Słuchawki wygłuszające rozwiązaniem na hałas

 

Obowiązkiem rodzica jest zadbanie o zabezpieczenie słuchu dziecka, dlatego z pomocą przychodzą słuchawki wygłuszające EciPeci.

Służą one do ochrony słuchu niemowląt i dzieci w wieku od 6 miesięcy do nawet
8 lat. Słuchawki marki EciPeci zostały przebadane przez Państwowy Instytut Badawczy,
a także posiadają certyfikat CE. Dodatkowo poziom tłumienia dźwięku (SNR=24db) jest potwierdzony odpowiednim certyfikatem.

Słuchawki wygłuszające składają się z dwóch nauszników przymocowanych do elastycznej opaski. Opaski posiadają różne wzory, które można dopasować według ulubionej kolorystyki.
Zapinane są na rzep, dzięki któremu możemy idealnie dopasować słuchawki do głowy naszego dziecka. 

 

 

 

 

 

 

 

Zastosowanie słuchawek wygłuszających EciPeci

 

Już wiemy, jak bardzo ważne jest dbanie o słuch dziecka od jego najmłodszego wieku. Warto też wiedzieć, kiedy go chronić. Słuchawki wygłuszające EciPeci zapewniają dziecku ciszę, a co za tym spokój. Powinny być stosowane
w szczególności na imprezach masowych, gdzie jest mnóstwo ludzi i duże nagłośnienie. Jednak nie tylko tam generowany jest duży hałas. Słuchawki wygłuszające mogą przydać się na rodzinnych przyjęciach, takich jak wesela, jubileusze, czy chrzciny.
 

 

 

 

 

 

 

Warto wiedzieć, że słuchawki mogą okazać się zbawienne podczas podróży samolotem, czy nawet w trakcie remontu.
Słuchawki wygłuszające EciPeci są świetnym wyborem, który pozwala zadbać
o słuch dziecka i zapewnić mu spokój. Warto zabierać je ze sobą wszędzie, ponieważ nigdy nie wiemy kiedy się przydadzą. Słuchawki wygłuszające EciPeci można kupić w naszym sklepie internetowym. Jeśli jednak uważamy, że słuchawki wygłuszające nie są nam potrzebne na co dzień, można je wypożyczyć!

 

 

pixel