Drodzy klienci! Informujemy, że aktualny czas realizacji zamówień produktów LennyLamb wynosi 7 dni. Przepraszamy za utrudnienia!
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2021-12-13

Dlaczego warto kupować zabawki drewniane?

Inwestujesz w drewno, używasz dłużej!

 

Drewno to jeden z najcenniejszych naturalnych materiałów. Doskonale sprawdza się między innymi w produkcji zabawek dla dzieci. Produkty wykonane z drewna są solidne i trwałe. Nie wydzielają żadnych toksycznych substancji, a odpowiednio obrobione nie mają ostrych krawędzi, którymi malec mógłby zrobić sobie krzywdę.


Zabawki drewniane to inwestycja - takie produkty służą pokoleniom. W końcu, z czego wykonany był konik na biegunach, schowany na strychu u dziadków i jakie klocki przetrwały dziesięciolecia, nadal nadając się do zabawy? Zabawki drewniane dla dzieci są odporne nie tylko na upływ czasu, ale i na bardzo intensywne użytkowanie.  

 

 

Bezpieczne zabawki dla dzieci, czyli zabawki z drewna

 

Wiele słyszy się o szkodliwości i toksyczności plastiku, który jest głównym wrogiem ekologii. Poszukując bezpiecznych zabawek dla swojego dziecka, pomyśl też
o wielu scenariuszach. Plastik łamie się, pęka i kruszy. Uszkodzony nie nadaje się do zabawy.


Zabawki drewniane dla dzieci mogą natomiast przetrwać niejedne harce i próby siły nawet najbardziej energicznych maluchów. W razie potrzeby możesz pomalować je na nowo bezpiecznymi dla dzieci farbami w duchu zero waste. Dzięki temu pomimo swojej wyższej ceny, z pewnością pozostaną z dzieckiem aż do momentu, kiedy całkowicie wyrośnie z zabawek, a wtedy możesz przekazać je również komuś innemu.  

 

Jakie zabawki drewniane masz do wyboru?

 

Większość zabawek z drewna, to zabawki drewniane edukacyjne, takie jak klockiukładanki czy sortery. Dzięki ich prostocie, wyobraźnia dziecka jest nieskrępowana
i może swobodnie się rozwijać. Drewniane zabawki edukacyjne kształtują logiczne myślenie, udoskonalają koordynację ruchową i sprawność małych rączek, a także oddziałują na zmysły za sprawą swojej faktury, kolorów czy nawet naturalnego zapachu.


Ciekawą opcją są także zabawki drewniane na magnes - nie tylko układanki, ale także warzywa i owoce do krojenia, bądź zestawy dla małego wędkarza.  Drewniane zabawki - dlaczego warto? 

 

Kupując zabawki z drewna dla dzieci, stawiasz na ekologię, trwałość i bezpieczeństwo. Gwarantujesz swojemu maluchowi doskonałą zabawę na wiele lat. Inwestujesz w ponadczasową klasykę, która nigdy nie wychodzi z mody. Drewniane zabawki są także atrakcyjniejsze wizualnie. Prezentują się bardziej elegancko niż te wykonane z plastiku. Często mają również bardziej neutralne kolory, estetycznie wyglądające na półkach w pokoju dziecka. Zabawka z drewna to najlepiej wydane pieniądze, kiedy chcesz kupić maluchowi coś nowego, rozwijającego kolejne umiejętności. Produkty z tej kategorii są odpowiednie nawet dla najmłodszych, bowiem z pewnością nie przestymulują umysłu Twojego niemowlaka. 

 

 

 


 

pixel