Drodzy klienci! Informujemy, że aktualny czas realizacji zamówień produktów LennyLamb wynosi 7 dni. Przepraszamy za utrudnienia!
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Chusta tkana do noszenia dziecka - czy warto kupić?

2023-07-07
Chusta tkana do noszenia dziecka - czy warto kupić?

Chusta do noszenia dziecka — nieoceniona pomoc, czy zbędny wydatek?

Chusta tkana do noszenia dziecka jest coraz popularniejszym wyborem wśród rodziców poszukujących wygodnego i bliskiego kontaktu ze swoim maluszkiem. To nie tylko praktyczne rozwiązanie, ale także sposób na budowanie więzi i umacnianie relacji. W tym artykule przyjrzymy się dokładniej temu, czy chusta tkana jest dobrym wyborem dla rodziców i jak korzystać z niej w codziennym życiu.

Dlaczego warto zdecydować się na chustę do noszenia dziecka?

Pozytywny wpływ chusty do noszenia na rozwój dziecka.

Jednym z głównych powodów, dla których rodzice decydują się na chustę tkaną, jest bliskość i intymność podczas noszenia. Dziecko czuje się bezpieczne, gdy jest blisko rodzica i może usłyszeć bicie jego serca. W ten sposób podczas noszenia w chuście tworzy się silna więź emocjonalna, a dziecko jest spokojne i czuje się bezpiecznie.

Mówi się, że pierwsze trzy miesiące po urodzeniu dziecka to jak IV trymestr. Jest to czas intensywnego rozwoju zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Bliskość w tym czasie jest dla dziecka wyjątkowo ważna - daje mu pewność i niejako bazę do dalszego rozwoju. Pomaga w zbudowaniu zaufania i bliskiej więzi z rodzicem. 

Mając dziecko w chuście blisko, przy sobie łatwiej i szybciej możemy reagować na jego potrzeby. Od razu wiemy, kiedy jest głodne, kiedy należy je przewinąć lub czy temperatura jest dla niego odpowiednia. 

Dziecko noszone w chuście szybciej się rozwija, ponieważ częściej nawiązujemy z nim kontakt wzrokowy, częściej do niego mówimy i pokazujemy otaczający świat. Chusta wspiera również rozwój fizyczny dziecka, ponieważ musi ono balansować ciałem, by zachować odpowiednią pozycję. Wzmacnia w ten sposób mięśnie i stawy. 

Chusta do noszenia dziecka - nieoceniona pomoc dla rodziców

Chusta tkana to również praktyczne rozwiązanie dla rodziców. Dzięki niej mogą mieć wolne ręce i swobodnie się poruszać, mając możliwość trzymania swojego maluszka blisko siebie. To idealne rozwiązanie podczas codziennych spacerów, wizyt w sklepach czy wykonywania domowych obowiązków.

Chusta tkana jest też szczególnie przydatna dla rodziców, którzy chcą być aktywni fizycznie i podróżować z dzieckiem. Dzięki niej mogą cieszyć się wspólnym aktywnym stylem życia. W chuście tkanej bez problemu zapewnimy dziecku poczucie bezpieczeństwa i stabilności.

Zaletą chusty do noszenia dziecka jest również jej cudowny wpływ na nasz kręgosłup. Gdy nosimy dziecko na rękach, po pewnym czasie czujemy dyskomfort i zmęczenie. Szczególnie jest to częste, gdy mamy do czynienia z nieodkładalnym maluszkiem. Zaczynają nas boleć mięśnie i kręgosłup i noszenie przestaje być dla nas przyjemne. W chuście kompletnie nie odczuwamy ciężaru dziecka i możemy swobodnie je nosić nawet przez kilka godzin

 

Jaką chustę do noszenia dziecka wybrać?

Chusta tkana jest uszyta ze specjalnej, wysokiej jakości tkaniny. Najczęściej jest to materiał utkany splotem skośno-krzyżowym i to właśnie jemu chusta zawdzięcza swoją sprężystość i łatwość wiązania. Jednocześnie jest bardzo wytrzymała i trwała. Z powodzeniem podtrzymuje ciężar kilkukilogramowego dziecka, a my nie odczuwamy na sobie tego obciążenia.

 

Nie każda chusta do noszenia dziecka się nadaje

Odpowiednio dobrana chusta tkana zapewnia prawidłowe podparcie ciała dziecka, ze szczególnym uwzględnieniem jego kręgosłupa i główki. Ponadto chusta tkana jest wygodna również dla rodzica. Zapewnia komfort i bezpieczeństwo zarówno dla dziecka, jak i dla noszącego. Dlatego tak istotne jest, aby wybrać chustę tkaną dedykowaną specjalnie do noszenia dzieci. Taką, która posiada odpowiednie certyfikaty i atesty. Chusta uszyta ze zwykłego materiału nie będzie odpowiednio pracować, a noszenie w niej będzie uciążliwe zarówno dla rodzica, jak i dla dziecka. 

Chusty tkane z naturalnych materiałów

Warto upewnić się, czy chusta tkana jest uszyta z naturalnych materiałów takich jak bawełna  albo bawełna z dodatkiem lnu, lub bambusa. Dzięki temu w chuście nie będziemy się pocić. Będzie ona przewiewna i zapewni nam odpowiedni komfort. Polecamy chusty sprawdzonych polskich producentów takich jak LennyLamb czy LittleFrog. Posiadają one certyfikaty i spełniają normy dotyczące chust do noszenia dzieci. 

Różne długości chust do noszenia dzieci

Przy zakupie chusty dla dziecka koniecznie należy też dobrać jej odpowiednią długość, tak by nie była za krótka i wystarczyła nam do zawiązania wybranych wiązań. Chusta tkana nie może być również zbyt długa, ponieważ utrudni nam to jej zawiązanie, a zbyt długi materiał będzie nam się plątać. Poniżej znajdziesz tabelkę, która pomoże Ci dobrać odpowiedni rozmiar chusty. Zawsze możesz również skontaktować się z obsługą sklepu MamaZen.pl, a my pomożemy Ci wybrać odpowiednią opcję. 

Na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając chustę tkaną?

Kolejną rzeczą, na którą trzyma zwrócić uwagę, szczególnie jeśli zaczynasz swoją przygodę z noszeniem w chuście, to czy ma ona krawędzie w różnych kolorach. Jest to nieoceniona pomoc przy nauce wiązania, ponieważ musimy złapać odpowiednią krawędź, by dobrze zawiązać chustę. Różne kolory krawędzi chusty sprawią, że nie będą się one nam mylić. 

Chusta powinna mieć również zaznaczony środek, najczęściej po obu krawędziach na środku chusty są wszyte dodatkowe metki, które pomagają znaleźć środek chusty. Dodatkowo zakończenia chust są ścięte w skos, co ułatwia jej zawiązanie. 

Pamiętaj, aby przed pierwszym użyciem chusty tkanej zapoznać się z instrukcją obsługi i wiązania chusty. Jeśli nie jesteś pewna czy poradzisz sobie samodzielnie z nauką wiązania, znajdź Doradcę Noszenia w swojej okolicy. Doradca pomoże Ci w stawianiu pierwszych kroków przy wiązaniu chusty do noszenia dziecka.

Chusta do noszenia dziecka - nie tylko modny gadżet

Podsumowując, chusta tkana do noszenia dziecka to doskonałe rozwiązanie dla rodziców poszukujących wygody, bliskości i funkcjonalności. Chusta do noszenia dziecka daje możliwość budowania silnych więzi emocjonalnych z maluszkiem. Chusta jest również nieocenioną pomocą przy wykonywaniu codziennych czynności. Wybierając chustę tkaną, rodzice inwestują w bezcenny czas spędzany z dzieckiem i tworzą niezapomniane wspomnienia. Niezależnie od tego, czy jest to spacer po parku, czy podróż poza miasto, chusta tkana zapewni zarówno rodzicowi, jak i dziecku komfort i bliskość, które są nieocenione w pierwszych latach życia.

Jeśli potrzebujesz pomocy w wyborze chusty, skontaktuj się z nami. Jesteśmy również do Twojej dyspozycji stacjonarnie na Śląsku w sklepie w Tarnowskich Górach. 

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2023
pixel