Drodzy klienci! Informujemy, że aktualny czas realizacji zamówień produktów LennyLamb wynosi 7 dni. Przepraszamy za utrudnienia!
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Chusta kółkowa do noszenia dzieci - wygoda i bliskość dla maluszka

2023-07-03
Chusta kółkowa do noszenia dzieci - wygoda i bliskość dla maluszka

Chusta kółkowa do noszenia dzieci - szybkie wiązanie i wygoda

W dzisiejszych czasach coraz więcej rodziców poszukuje rozwiązań, które pozwolą im na bliski kontakt z ich małymi pociechami, a jednocześnie dają możliwość aktywnego spędzania czasu z maluchem.

Jednym z niedocenianych rozwiązań jest chusta kółkowa do noszenia dzieci. Mniej popularna od chusty długiej, chociaż łatwiejsza w zawiązaniu i dająca wiele możliwości noszenia malucha.

Dlaczego warto zdecydować się na chustę kółkową do noszenia dzieci?

Chusta kółkowa to nie tylko dodatek, ale przede wszystkim praktyczne "narzędzie", które umożliwia rodzicom dzielenie bliskości z maluchem. Zapewnia także wygodę zarówno dziecku, jak i osobie je noszącej. W tym artykule przyjrzymy się korzyściom wynikającym z wyboru chusty kółkowej oraz powodów, dla których warto rozważyć to rozwiązanie.

Chusta kółkowa to bliskość i wygoda

Pierwszą i jednocześnie najważniejszą korzyścią wynikającą z noszenia dziecka w chuście kółkowej jest bliskość i więź emocjonalna, jaką można zbudować z maluszkiem. Dziecko znajdujące się w bezpośrednim kontakcie z rodzicem czuje się bezpiecznie i pewnie. Ma to pozytywny wpływ na jego rozwój emocjonalny. Bliskość fizyczna z rodzicem sprzyja również rozwojowi więzi i zaufania między dzieckiem a jego opiekunem. 

Chusty kółkowe w wyjątkowych cenach

Praktyczne zalety chusty kółkowej do noszenia dziecka

Chusta kółkowa jest wygodna dla dziecka tak samo jak chusta długa. Wykonana jest z miękkiego tkanego materiału i zapewnia optymalne podparcie dla ciała maluszka. Koniec chusty jest najczęściej ścięty w skos, co ułatwia przewlekanie przez kółka. 

Chusta kółkowa, jak sama nazwa wskazuje, ma wszyte metalowe kółka, przez które przeciąga się materiał w odpowiedni sposób. Zastępują one wiązanie chusty i są łatwe i wygodne w użyciu. Dzięki takiemu rozwiązaniu zakładanie chusty jest naprawdę szybkie i łatwe. Możemy również kilkukrotnie wkładać i wyciągać malucha z chusty bez potrzeby zakładania jej od początku. Wystarczy, że poluźnimy materiał na kółkach i już możemy wyciągnąć dziecko np. do przewinięcia. Następnie wkładamy malucha do chusty i ponownie dociągamy materiał przez kółka. Tak oto szybko możemy znowu cieszyć się noszeniem. 

Od kiedy można nosić dziecko w chuście kółkowej?

Wbrew pozorom w chuście kółkowej możemy nosić malucha już od urodzenia. Najlepiej sprawdza się noszenie na biodrze, ponieważ w ten sposób. W tej pozycji maluszek opiera się o biodro, nasze ciało reguluje rozstaw nóżek i prawidłowe ułożenie bioderek dziecka. Chusta kółkowa bardzo dobrze podtrzymuje kręgosłup maluszka i zachowuje go w prawidłowej, ergonomicznej pozycji. Górną krawędzią chusty możemy podtrzymać główkę dziecka, gdy nie robi ono tego jeszcze samodzielnie. Nie ma również wskazanego wieku, do którego możemy dziecko nosić w chuście kółkowej. Zależy to od indywidualnych potrzeb dziecka i rodzica.

LennyLamb chusta kółkowa
Little Frog chusta kółkowa

Dlaczego chustę kółkową wybierają aktywni rodzice?

Noszenie w chuście kółkowej jest wygodne również dla rodzica. Ma on wolne ręce, a maluszka zawsze przy sobie. Można w ten sposób wykonywać drobne prace domowe, wyjść na szybkie zakupy, iść na spacer czy wyprowadzić psa.

Noszenie w chuście kółkowej nie obciąża naszego kręgosłupa i nie powoduje efektu "wypychania biodra", co ma miejsce, gdy nosimy dziecko na biodrze bez chusty.
W chuście kółkowej możemy zachować prawidłową postawę i nie czuć ciężaru noszonego maluszka. Noszenie w chuście kółkowej jest komfortowe nawet przy noszeniu przez dłuższy czas. Rodzic nie odczuwa przy tym nadmiernego zmęczenia i może dłużej cieszyć się bliskością z dzieckiem.

Szybkie wkładanie i wyciąganie dziecka z chusty kółkowej sprawia, że rodzice często decydują się na takie rozwiązanie. Można mieć chustę zawsze pod ręką i założyć ją, gdy jest taka potrzeba. W zależności od wieku dziecka i sytuacji można wybrać wiązanie na brzuchu, na plecach lub biodrach. Chusta kółkowa to rozwiązanie, które rośnie wraz z dzieckiem, dostosowując się do jego rozwoju i potrzeb. Nie ma zatem potrzeby jej wymiany, gdy dziecko jest już starsze.

Chusta kółkowa to również świetna propozycja dla starszych, chodzących już dzieci. Mogą one "wskoczyć" do chusty tylko na chwilę, gdy zmęczą się na spacerze lub wycieczce. 

Jedyną wadą chusty kółkowej jest to, że obciąża ona jedno ramię noszącego. Po pewnym czasie może powodować dyskomfort. Najczęściej jednak nie nosimy malucha w chuście aż tak długo, aby miało to miejsce. 

Czy chusta kółkowa sprzyja rozwojowi dziecka?

Jak najbardziej. Warto również wspomnieć o korzyściach zdrowotnych dla dziecka, wynikających z noszenia go w chuście kółkowej. Bliski kontakt z rodzicem i ergonomiczna pozycja sprzyjają prawidłowemu rozwojowi mięśni, kręgosłupa i stawów maluszka. Noszenie dziecka przyczynia się do redukcji kolki, reguluje rytm snu i poprawia ogólną kondycję fizyczną oraz psychiczną dziecka.

Jaką chustę kółkową wybrać?

Dobra chusta kółkowa powinna być uszyta z naturalnego materiały (bawełna, len, bambus) najlepiej utkanego splotem skośno-krzyżowym, by dobrze "pracowała" na kółkach i dała się łatwo dociągać. Warto również zwrócić uwagę by kółka były duże, dzięki czemu łatwo będzie poukładać na nich materiał. Rekomendujemy średnicę ok. 7,6 cm. Chusta nie powinna być również zbyt krótka, aby nie zabrakło nam jej na przeplecenie przez kółka i dociągniecie. Rozmiar chusty kółkowej zwykle jest uniwersalny. Jej długość wynosi 1,7 m w przypadku chusty kółkowej marki Little Frog, a także 1,8 m w chustach kółkowych LennyLamb

Polecamy chusty kółkowe sprawdzonych, polskich producentów takich jak Lenny Lamb czy Little Frog. Chusty te są bezpieczne i posiadają odpowiednie certyfikaty. Przed pierwszym założeniem chusty kółkowej koniecznie należy zapoznać się z instrukcją, która dołączona jest do chusty.  

Podsumowując, wybór chusty kółkowej do noszenia dzieci to inwestycja w bliskość, wygodę i rozwój maluszka. Dzięki temu praktycznemu narzędziu rodzice mogą cieszyć się intensywnym kontaktem ze swoim dzieckiem, budując mocne więzi emocjonalne. Chusta kółkowa zapewnia także wygodę i komfort dla rodzica, umożliwiając mu aktywny tryb życia. Wielofunkcyjność i wszechstronność chusty sprawiają, że jest ona idealnym rozwiązaniem dla rodziców, którzy pragną zapewnić swoim pociechom najlepszy start.

Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji lub nie jesteś pewna, czy chusta kółkowa jest rozwiązaniem odpowiednim dla Ciebie, skontaktuj się z nami, a chętnie pomożemy dobrać odpowiednie dla Ciebie rozwiązanie. 

Mamazen chusty kółkowe
Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2023

Polecane

pixel