Drodzy klienci! Informujemy, że aktualny czas realizacji zamówień produktów LennyLamb wynosi 7 dni. Przepraszamy za utrudnienia!
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2022-01-20

5 najlepszych cech wełny merino!

Wełna merino reguluje temperaturę  

 

Runo merynosów zapewnia szczelną izolacje termiczną. W chłodne w dni daje poczucie ciepła i komfortu, a w cieplejsze chłodzi skórę i gwarantuje ochronę malucha przed promieniowaniem UV. Wełna merino minimalizuje ryzyko przegrzania i sprawia,
że wrażliwy naskórek dziecka pozostaje suchy. Dzięki temu odzież z niej wykonana może być nakładana bezpośrednio na ciało. 

 
 

 

 

Posiada właściwości samoczyszczące   

 


Wełna merino zawiera w swoim składzie dużą ilość naturalnych tłuszczów zwierzęcych, co sprawia że jest odporna na zabrudzenia i łatwa w czyszczeniu. Jest to szczególnie ważne w przypadku małych dzieci, którym często przytrafiają się wypadki z jedzeniem. Ubrania wykonane z wełny merynosów nie wymagają częstego prania.  
 

 

 

 

  

Wełna merino jest antybakteryjna  

 

Wełna pozyskiwana z runa merynosów australijskich jest niezwykle odporna na grzyby
i bakterie, co hamuje rozwój nieprzyjemnych zapachów. Dzięki temu bielizna z niej wykonana zapewni Twojemu dziecku komfort i świeżość . Jest też odporna na pochłanianie otaczających ją zapachów. 
 

  

 

 

 

Jest również elastyczna

 

Odzież wykonana z wełny merynosa jest elastyczna i zachowuje swój oryginalny kształt przez wiele lat. Jest naturalnie rozciągliwa, dzięki czemu dostosowuje się do sylwetki malucha. Ubrania z wełny merino się nie gniotą, trzymane przez dłuższy czas w torbie lub plecaku nie tracą swoich walorów estetycznych. 

 

 

 

Miękkość i lekkość 

 

Ubrania z runa merynosów są bardzo miękkie i komfortowe w noszeniu. Opisywany materiał jest bezpieczny dla skóry, nie drapie i nie powoduję jej podrażnień.
Wełna merino charakteryzuje się niezwykłą lekkością, dzięki czemu zimowa odzież
z niej wykonana nie ciąży jej młodym użytkownikom.

 

 

 

 

 

Ubrania z wełny merino marki ManyMonths

 

Sklep MamaZen jest polskim dystrybutorem marki ManyMonths. Ta finlandzka firma produkuje ubranka i akcesoria bardzo wysokiej jakości, które z dnia na dzień zyskują coraz szersze grono fanów. Zajrzyj TUTAJ i przekonaj się, że warto mieć je
w dziecięcej wyprawce!

 

 


 

Polecane

pixel