Drodzy klienci! Informujemy, że aktualny czas realizacji zamówień produktów LennyLamb wynosi 7 dni. Przepraszamy za utrudnienia!
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2022-04-21

5 najlepszych cech ubranek z konopi!

 

Czy miałaś już do czynienia z ubraniami wyprodukowanymi włókien konopi?
Na przykładzie produktów marki ManyMonths możemy przedstawić Ci pięć najważniejszych zalet tego typu odzieży. Przekonaj się, że warto w nią zainwestować!

 

 

 

 

1. Włókna konopne są miękkie i delikatne, a zarazem mocne

 

Jeśli chodzi o walory użytkowe, włókna konopne dorównują swoją jakością najlepszej gatunkowo bawełnie. Są bardzo przyjemne, miękkie i delikatne w dotyku, dzięki czemu nie podrażniają delikatnej skóry dzieci.

Jednocześnie, odznaczają się wyjątkową wytrzymałością- odpornością na częste pranie i prasowanie, na rozdarcia czy rozciąganie. Na długo zachowują więc estetyczny wygląd. 

 

 

 

  

2. Zapewniają ochronę przed promieniowaniem UV

 

Ubranka ManyMonths, zawierające włókna konopne, oferują ochronę przed promieniowaniem słonecznym, dlatego świetnie nadają się na lato. Zakrywając ciało, nie powodują jednak przegrzewania skóry.

 

 

 

 

 

3. Ubranka z konopi są idealne na lato

 

Poza ochroną UV, ubranka z konopi mogą zaoferować nam również pełen komfort w upalne dni. Bardzo dobrze przepuszczają bowiem powietrze i odprowadzają wilgoć z powierzchni skóry, pomagając uniknąć jej przegrzania czy przepocenia.

Warto podkreślić przy tym, że równie dobrze sprawdzają się też zimą, dbając o komfort cieplny swojego użytkownika.

 

 

 

 

4. Są ekologiczne i bezpieczne

 

Konopie uprawia się w sposób ekologiczny, czyli ze znacznie mniejszym wykorzystaniem wody do nawadniania plantacji (w porównaniu do uprawy bawełny) oraz bez użycia chemicznych środków ochrony roślin.
Oznacza to, że na żadnym etapie produkcji ubranka z włóknami konopi nie zostają zanieczyszczone szkodliwą dla środowiska i małych dzieci chemią. 

  

 

 

 

 

5. Stanowią inwestycję na dłużej

 

Konopie dają włókna naturalnie elastyczne i bardzo wytrzymałe, dzięki czemu ubrania z takiego surowca mogą służyć nam dłużej. Dotyczy to nawet garderoby dziecięcej ze względu na zastosowanie tak zwanych rozmiarów kombinowanych, które pasują na maluchy w różnym wieku- od kilku tygodni do nawet kilkunastu miesięcy. 

Jak widać trudno o bardziej ekologiczne ubranka dziecięce niż modele konopne marki ManyMonths. Ich właściwości sprawiają, że są to też produkty w perspektywie długoterminowej przyjazne dla domowego budżetu. 

 

 

 

 

Ubrania z konopi i bawełny organicznej marki ManyMonths

 

Sklep MamaZen jest polskim dystrybutorem marki ManyMonths. Ta finlandzka firma produkuje ubranka i akcesoria bardzo wysokiej jakości, które z dnia na dzień zyskują coraz szersze grono fanów. Zajrzyj TUTAJ i przekonaj się, że warto mieć je
w dziecięcej wyprawce!

 

 

 

 

 

 


 

pixel